Concert Caritabil de Craciun

Arhiepiscopia Tomisului si Parohia "Sf. Ierarh Vasile cel Mare" din Constanta au deosebita placere de a va invita la Concertul Caritabil de Craciun, care va avea loc duminica, 13 decembrie, ora 18.00 la Biserica "Sf. Vasile cel Mare din Constanta" (str. Ion Neculce, nr. 2A, Cartier Inel 2).

Concertul va fi sustinut de Grupul bizantin "Sf. Vasile cel Mare" dirijat de Protopsalt Prof. Marian Bostan avand ca invitati Corul "Belcanto" al Scolii Gimnaziale nr. 39, "Nicolae Tonitza" din Constanta.

Fondurile stranse in urma acestui eveniment vor fi folosite pentru ajutorarea a doi copii diagnosticati cu tetrapareza spastica (paralizie cerebrala): Radu-Stefan Popescu (14 ani) si Matei-Lucian Mitea (9 ani).

Evenimentul este sustinut de firma ADIVIN si Grupul de firme DACRIS.
Parteneri media: Radio Dobrogea, ConstantaNews
Detalii la tel. 0722826177 Pr. Jean Ion